Anderlecht 3:0 Beveren, gol Łukasza Teodorczyka

W 30. kolejce Jupiler League RSC Anderlecht pokonał u siebie ekipę Waasland-Beveren 3:0. Łukasz Teodorczyk strzelił swojego dwudziestego gola w lidze, coraz pewniej zmierzając po koronę króla strzelców.

Gracze Fiołków kompletnie zdominowali przyjezdnych. Wymieniali podania przez 56 procent czasu gry i stworzyli sobie aż dwadzieścia dwie sytuacje strzeleckie, szesnastokrotnie zmuszając bramkarza do interwencji. Beveren zdołało oddać tylko dwa celne uderzenia na wszystkich sześć prób.

Teodorczyk wpisał się na listę strzelców w 35. minucie. Został uruchomiony doskonałą piłką od Sofiane’a Hanniego i wykończył akcję płaskim strzałem w prawy róg bramki.

Polak został zmieniony po godzinie gry. We wszystkich rozgrywkach w tym sezonie zdobył już 28 goli w czterdziestu spotkaniach. Trafia do siatki średnio co 108 minut. Anderlecht jest liderem tabeli ze 61 punktami na koncie.

RSC Anderlecht – Waasland-Beveren 3:0