Błaszczykowski odzyskał miejsce w składzie

Budująca informacja przed meczem z Czarnogórą – Jakub Błaszczykowski pod wodzą nowego trenera odzyskał miejsce w składzie VfL Wolfsburg. Polak rozegrał dwa spotkania z rzędu przez pełne 90 minut.

Spotkanie z Mainz (1:1) było dopiero szóstym występem od pierwszych minut Błaszczykowskiego w tym sezonie. Teraz znów występuje na pozycji prawego obrońcy, tak jak u poprzedniego trenera Dietera Heckinga, który został zwolniony w połowie października ubiegłego roku.

To był dobry mecz reprezentanta Polski, był jednym z najlepszych na boisku. 31-latek miał 78 kontaktów z piłką (trzeci najwyższy wynik w drużynie), wymienił 45 podań i stworzył jedną sytuację na gola. Zanotował dwa przechwyty i trzy odbiory piłki.

Błaszczykowski w barwach Wilków rozegrał jak dotąd dwadzieścia spotkań, w tym siedem od pierwszego gwizdka. W sumie na murawie przebywał 1208 minut. Nie zanotował jeszcze ani jednej bramki ani asysty.