Championship: Asysta Wszołka

Paweł Wszołek zanotował asystę w wyjazdowym spotkaniu Queens Park Rangers z Birmingham City (33. kolejka Championship). The Hoops odnieśli wysokie zwycięstwo aż 1:4.

Goście nie byli w tym meczu stroną przeważającą. Zanotowali 319 podań, podczas gdy ich rywale wymienili ich aż 513. Jednak różnica w strzałach na bramkę była przygniatająca – drużyna Wszołka oddała ich dziewięć, gospodarze dwa. Ataki konstruowane były głównie środkiem i lewą stroną boiska.

Sytuacja miała miejsce w 84. minucie. 24-latek przeprowadził kontratak prawą flanką boiska, po czym posłał idealne dośrodkowanie na głowę Idrissa Sylly. Gwinejczyk bardzo ładnie wykończył akcję umieszczając piłkę w siatce.

Reprezentant Polski zanotował w tym meczu 22 podania i siedem dośrodkowań. Oddał też jeden celny strzał na bramkę. Z boiska zszedł w 85. minucie.

To czwarta asysta Wszołka w dwudziestu ligowych występach. Poprzednią zanotował 31 grudnia z Wolverhampton Wanderers. Queens Park Rangers dzięki wygranej awansowało na szesnastą pozycję w tabeli.

Birmingham City – Queens Park Rangers 1:4
Smith 18′ (as. Freeman), Washington 47′, Sylla 84′ (as. Wszołek), N’Gbakoto 88′, Nsue 92′ (as. Adams)