Jest pierwsza asysta Kamila Grosickiego w Hull!

Kamil Grosicki rozegrał czwarte spotkanie w barwach Hull City. Tygrysy w wyjazdowym meczu 27. kolejki Premier League przegrały z Leicester 3:1. Polak zanotował asystę przy jedynej bramce dla przyjezdnych.

Żadna ze stron nie przeważała, obie drużyny wymieniły nieco ponad 420 podań. Leicester wykreował jednak więcej sytuacji podbramkowych (osiem przy pięciu Hull) i przeprowadził więcej groźnych akcji – 43 przy 32 drużyny Grosickiego. Widoczna różnica była również w strzałach, choć niewiele z nich znalazło drogę w światło bramki. Lisy oddały pięć celnych uderzeń na siedemnaście prób (skuteczność 29 procent), a podopieczni Marco Silvy cztery na wszystkich dziesięć strzałów.

Jedyna bramka dla gości padła w 14 minucie. Grosicki w pełnym biegu bez przyjęcia wrzucił piłkę ze skrzydła do Sama Clucasa, a ten wślizgiem umieścił ją w siatce.

Grosicki był bardzo aktywny i po raz kolejny był wyróżniającą się postacią w ekipie Tygrysów. Zanotował 22 podania (celność na poziomie 77 procent), jedenaście razy dośrodkowywał i trzy razy stworzył kolegom sytuację strzelecką. Dwa razy próbował dryblingu, niestety ani jeden się nie powiódł.

Polski skrzydłowy uzbierał już w Premier League 320 minut. Hull po dzisiejszej porażce zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli z dorobkiem zaledwie 21 punktów.

Leicester City – Hull City 3:1
Clucas 14′ (as. Grosicki), Fuchs 27′ (as. Vardy), Mahrez 59′ (as. Huth), Huddlestone 90′ (bramka samobójcza)