Kapitalna bramka Stępińskiego! Nantes pokonało Marsylię

FC Nantes w spotkaniu 25. kolejki Ligue 1 niespodziewanie ograło Olympique Marsylię 3:2. Jedną z bramek zdobył Mariusz Stępiński, który był jednym z najlepszych na boisku.

Wyższa kultura gry była zdecydowanie po stronie gości, którzy wymienili 500 celnych na wszystkich 596 podań. Kanarki utrzymywały się przy piłce przez zaledwie 33 procent czasu. W strzałach lepsi byli koledzy Stępińskiego – zanotowali w sumie piętnaście strzałów, a siedem z nich zmusiło bramkarza do interwencji. Marsylia była w tym aspekcie zdecydowanie słabsza – oddała ich łącznie jedenaście, a tylko trzy były w światło bramki.

Polak wpisał się na listę strzelców w 20. minucie. Trafienie było szczególnej urody – 21-latek przyjął piłkę dośrodkowaną z lewego skrzydła na klatkę piersiową, po czym podbił ją kolanem i z półwoleja umieścił w siatce. Gola można porównać do tego Roberta Lewandowskiego w meczu z Freiburgiem.

Były zawodnik Chorzowa miał jeszcze dwie dobre sytuacje, ale nie zdołał pokonać bramkarza gości. Brał też udział przy ostatniej bramce dla swojego zespołu. Boisko opuścił w 71. minucie.

Była to siódma bramka Stępińskiego dla Nantes i zarazem jego czwarta w Ligue 1. Kanarki zajmują 12. pozycję w tabeli z 29-cioma punktami na koncie.

FC Nantes – Olympique Marsylia 3:2
Diego 12′, Stępiński 20′ (as. Lima), Gomis 49′ (as. Sakai), Thomasson 50′ (as. Dubois), Gomis 61′ (as. Sanson)