Kapustka wybrany przez kibiców piłkarzem meczu

Bartosz Kapustka rozegrał 64 minuty w spotkaniu 1/8 Pucharu Anglii między trzecioligowym Millwall FC a Leicester City. Ubiegłoroczny mistrz angielskiej ekstraklasy sensacyjnie przegrał 1:0, a kibice Lisów wybrali Polaka najlepszym piłkarzem meczu.

„Najbardziej kreatywny zawodnik Leicester City w pierwszej połowie, dobrze podawał, tworzył kolegom sytuacje podbramkowe” – napisał o Kapustce lokalny dziennik „Leicester Merkury”. Wychowanek Tarnovii otrzymał również najwięcej głosów w sondzie na piłkarza meczu – 26 procent.

20-latek miał 42 kontakty z piłką, podawał 29 razy z 79-cio procentową skutecznością. Oddał w sumie dwa strzały na bramkę i wygrał dwa pojedynki w powietrzu.

Leicester dominował gospodarzy, utrzymywał się przy piłce przez 65% czasu spotkania. Podopieczni Claudio Ranieriego bardzo słabo wyglądali jednak w strzałach. Oddali tylko trzy celne uderzenia na bramkę, podczas gdy ich bramkarz był zmuszony interweniować siedem razy.

Był to drugi dłuższy występ Kapustki w trykotach pierwszego zespołu Leicester – oba w rozgrywkach Pucharu Anglii, z którego „Lisy” odpadły na wskutek porażki ze znacznie niżej notowanym Millwall.

Millwall FC – Leicester City 0:1