Krychowiak kontuzjowany. Nie zagra z Czarnogórą

Grzegorz Krychowiak nie zagra w eliminacyjnym spotkaniu reprezentacji Polski z Czarnogórą. 27-latek ma pęknięte żebro. Opuścił już zgrupowanie kadry.

Mimo problemów w Paris Saint-Germain Krychowiak jest absolutnym filarem reprezentacji. To między innymi od niego Adam Nawałka rozpoczynał budowanie składu w momencie objęcia posady trenera w 2013 roku. Podczas Euro 2016 trafił nawet do jedenastki turnieju. Teraz kadra musi sobie radzić bez niego.

Kto go zastąpi? Najbardziej prawdopodobne jest umieszczenie w jego miejsce Krzysztofa Mączyńskiego, wspieranego w środku pola przez Karola Linetty’ego i Piotra Zielińskiego. Polacy najpewniej wyjdą na mecz z Czarnogórą w formacji 4-5-1. Powodem takiego ustawienia jest brak rytmu meczowego Arkadiusza Milika, który co prawda wrócił już jakiś czas temu po kontuzji, jednak nie dostawał zbyt wielu okazji do gry od trenera Napoli. Nie można też wykluczyć, że selekcjoner zdecyduje się postawić na dwóch napastników. W takim przypadku obok Roberta Lewandowskiego zagra Łukasz Teodorczyk lub Kamil Wilczek, a w środku pola nie zobaczymy kogoś z dwójki Karol Linetty – Krzysztof Mączyński.

Spotkanie reprezentacji, które odbędzie się już za trzy dni, będzie pierwszą od pięciu lat batalią o punkty bez Grzegorza Krychowiaka. Ostatni mecz Biało-Czerwonych o stawkę, który opuścił były piłkarz Sevilii, był rozegrany 7 września 2012 roku w ramach eliminacji Mistrzostw Świata 2014 z… Czarnogórą (2:2).

This article has 1 Comment

Dodaj komentarz