Lewandowski z hat-trickiem! Bayern rozbił Hamburg

Robert Lewandowski zdobył trzy gole w meczu 22. kolejki Bundesligi pomiędzy Bayernem Monachium a Hamburgiem SV. Bawarczycy rozbili przyjezdnych aż 8:0.

Spotkanie było bardzo jednostronne. Gospodarze utrzymywali się przy piłce przez 67% czasu gry, wykreowali aż osiemnaście sytuacji podbramkowych przy tylko pięciu Hamburga. Oddali dwanaście celnych strzałów, rywalom w światło bramki udało się uderzyć tylko raz. Atakowali głównie prawą stroną, gdzie znajdowali się Arjen Robben i Philipp Lahm.

Kapitan reprezentacji Polski pierwszą bramkę strzelił w 24. minucie z rzutu karnego. W swoim stylu przechytrzył bramkarza egzekwując jedenastkę na dwa tempa. Z kolejnego gola cieszył się tuż przed zakończeniem pierwszej połowy spotkania. Bramkarz Hamburga sparował pod jego nogi strzał Douglasa Costy, a ten mając na plecach obrońcę przyjął piłkę i mocnym uderzeniem umieścił w siatce. Ostatnie trafienie zanotował w 54. minucie, kompletując hat-tricka. Polak otrzymał efektowne podanie piętką od Arjena Robbena i uderzył nie do obrony w długi narożnik bramki.

28-latek miał w sumie 27 kontaktów z piłką. Oddał sześć strzałów, w tym cztery w światło bramki. Boisko opuścił w 57. minucie.

Lewandowski wyrównał się z Pierre-Emerickiem Aubumeyangiem i wraz z nim prowadzi w tabeli najlepszych strzelców Bundesligi z dziewiętnastoma trafieniami na koncie. Bayern jest pierwszy mając pięć punktów przewagi nad drugim RB Lipsk i trzynaście nad trzecią Borussią Dortmund.

Bayern Monachium – Hamburger SV 8:0
Vidal 18′ (as. Mueller), Lewandowski 24′, Lewandowski 42′, Lewandowski 54′ (as. Robben), Alaba 55′ (as. Mueller), Coman 65′, Coman 69′, Robben 87′ (as. Costa)