Milik wrócił na boisko. Napoli przegrało z Realem

SSC Napoli w spotkaniu 1/8 finału Ligi Mistrzów uległo na Santiago Bernabeu Realowi Madryt 3:1. Na murawie na końcowe minuty po raz pierwszy od października zameldował się Arkadiusz Milik. Średni mecz rozegrał Piotr Zieliński.

Posesja piłki była niemalże identyczna. Obie drużyny wymieniły nieco ponad 600 podań. Napoli wykreowało jednak znacznie mniej sytuacji podbramkowych – osiem przy dziewiętnastu Królewskich. Ze skutecznością nie było najlepiej po dwóch stronach. Drużyna Maurizzio Sarriego oddała dwa celne strzały, Real sześć.

Zieliński rozpoczął występ od pierwszych minut i początkowo radził sobie bardzo przyzwoicie. Był aktywny, ustawiał się do podań kolegów i ładnie rozprowadzał grę. Pod koniec pierwszej połowy zaczęło już być gorzej. Zdarzały mu się straty i niecelne podania. 22-latek przyzwyczaił już kibiców do większego luzu w swoim wykonaniu, co podkreśliło „Corriere dello Sport”, oceniając go na „5” (skala 1-10). Został zmieniony przez Allana w 75. minucie.

To nie był także dzień Driesa Martensa. Belg był bezproduktywny i przegrywał pojedynki z obrońcami Królewskich. Dziwić może fakt, że trener Azzurrich nie zdecydował się wprowadzić za niego powracającego po kontuzji Milika. Rosły Polak miałby więcej czasu na to, aby zaznaczyć na boisku swoją obecność. Takie pytanie skierowali do Maurizio Sarriego dziennikarze, ten uzasadnia swoją decyzję niepełnym przygotowaniem do gry reprezentanta Polski.

„Mieliśmy Milika na ławce, ale on nie może jeszcze grać więcej niż 15 minut. Mógłby nam pomóc, jednak nie jest jeszcze w pełni gotowy. Prezes może wyrażać swoje opinie, to ja mam decydujący głos w sprawie zespołu” – powiedział stanowczo menadżer Błękitnych, odpierając atak Aurelio De Laurentiisa. Prezydent Napoli otwarcie skrytykował Sarriego twierdząc, że z Arkadiuszem Milikiem obraz gry wyglądałby zupełnie inaczej.

Napoli wciąż nie jest jeszczce na straconej pozycji, jeśli chodzi o awans do ćwierćfinału Ligi Mistrzów. Spotkanie rewanżowe odbędzie się 7 marca.

Real Madryt – SSC Napoli 3:1