Show Lewandowskiego, Bayern ogrywa Schalke w Pucharze Niemiec

Robert Lewandowski po raz kolejny udowodnił swoją wartość. 28-latek strzelił dwie bramki i zaliczył asystę w ćwierćfinałowym spotkaniu Pucharu Niemiec pomiędzy Bayernem Monachium a Schalke 04 (3:0).

Bawarczycy zdecydowanie kontrolowali przebieg spotkania, potwierdzając swoją wysoką formę. Utrzymywali się przy piłce przez 58 procent czasu gry i wykreowali sobie szesnaście sytuacji podbramkowych, pięciokrotnie zmuszając bramkarza do interwecji. Przyjezdni oddali trzy strzały – żaden nie znalazł drogi w światło bramki.

Lewandowski uszczęśliwił kibiców już w trzeciej minucie meczu. Piłkarze Schalke stracili piłkę na własnej połowie boiska, do której dopadł Franck Ribery. Francuz natychmiastowo wyłożył piłkę w pole karne Lewandowskiemu, a ten spokojnie przerzucił wychodzącego bramkarza. Trzynaście minut później polski napastnik zanotował piękną asystę. Został obsłużony przez Ribery’ego następnym podaniem pod bramkę, tym razem nieco mocniejszym, co poskutkowało „wyrzuceniem” go do lewej strony. Polak spojrzał który z jego kolegów jest najlepiej ustawiony i delikatnym podcięciem wrzucił piłkę na głowę Thiago Alcantary, a ten wpakował ją do siatki, nie dając żadnych szans bramkarzowi. Ostatnie trafienie zobaczyliśmy w 29. minucie. Schalke po raz kolejny pogubiło się na swojej połowie na rzecz Roberta Lewandowskiego, który podał do świetnie współpracującego z nim tego wieczoru Ribery’ego. 33-latek przebiegł kilka metrów i wysunął mu piłkę na szesnasty metr. Polak technicznym strzałem bez przyjęcia pokonał zdezorientowanego Ralfa Fahrmanna.

Bramka na 3:0 była dwusetną Lewandowskiego w niemieckich klubach. Die Roten w półfinale Pucharu Niemiec zmierzą się z Borussią Moenchengladbach, Eintrachtem Frankfurt, Borussią Dortmund lub SV Lotte.

Bayern Monachium – Schalke 04 3:0
Lewandowski 3′ (as. Ribery), Thiago 16′ (as. Lewandowski), Lewandowski 29′ (as. Ribery)