Teodorczyk wraca do strzelania. Piękne trafienie Polaka

Łukasz Teodorczyk wznowił strzelanie w barwach RSC Anderlechtu. 25-latek zdobył gola w wyjazdowym meczu 27. kolejki Jupiler League przeciwko KV Oostende (1:4).

Przyjezdni wygrali spotkanie aż trzema bramkami, choć wcale nie przeważali. Anderlecht wykreował nawet mniej sytuacji podbramkowych (osiem) przy dwunastu gospodarzy. W strzałach statystyki było niemal identyczne – sześć celnych uderzeń na bramkę drużyny Teodorczyka przy pięciu Oostende.

Piłkarz Dynama Kijów nie wpisał się na listę strzelców w żadnym z trzech ostatnich spotkań Fiołków. Wczoraj również wszystko wskazywało na to, że Polak zakończy występ bez strzelenia bramki. Udało mu się jednak przełamać w doliczonym czasie gry. Otrzymał długie podanie od prawego obrońcy, po czym pozwalił piłce skozłować i potężnie uderzył sprzed pola karnego w prawy róg bramki. Piłka zmierzała do siatki z prędkością 113-stu kilometrów na godzinę.

Wczorajsze trafienie było osiemnastym w lidze Teodorczyka w tym sezonie. Polak przez sposób w jaki celebrował strzelenie bramki (stanął na bandzie reklamowej) nie wystąpi w najbliższym spotkaniu z KRC Genk.

KV Oostende – RSC Anderlecht 1:4
Hanni 2′ (as. Chipciu), Dimata 23′, Tielemans 67′ Tielemans 69′ (as. Trebel), Teodorczyk 90′ (as. Spajic)

This article has 1 Comment

Dodaj komentarz