Teodorczyk z golem, Anderlecht przegrywa z Mechelen

Łukasz Teodorczyk strzelił bramkę w drugim meczu z rzędu. RSC Anderlecht w ramach 29. kolejki Jupiler League podejmował na wyjeździe zajmujące szóstą pozycję KV Mechelen. Drużyna Polaka dominowała przez całe spotkanie, jednak odniosła porażkę 3:2.

Fiołki zdecydowanie prowadziły grę. Wykreowały aż 45 groźnych ataków przy 23 gospodarzy i oddały osiemnaście strzałów na bramkę, w tym siedem celnych. Mechelen podjęło pięć celnych prób na wszystkich jedenaście uderzeń.

Teodorczyk wpisał się na listę strzelców dziewięć minut po rozpoczęciu drugiej połowy, zdobywając gola kontaktowego. Obrońca Mechelen stracił piłkę we własnym polu karnym na rzecz Sofiane Hanniego, a ten wyłożył piłkę dobrze ustawionemu w polu karnym Teodorczykowi, który z najmniejszej odległości umieścił ją w siatce.

25-latek spędził na murawie pełne 90 minut. Było to jego trafienie numer dziewiętnaście w tym sezonie. Anderlecht ex aequo z Club Brugge zajmuje pierwszą pozycję w tabeli z dorobkiem 58 punktów na koncie.

KV Mechelen – RSC Anderlecht 3:2
de Witte 27′, Vanlerberghe 30′ (as. Rits), Teodorczyk 54′ (as. Hanni), Nuytinck 71′ (as. Bruno), Matthys 85′ (as. Bjelica)