Zieliński z kolejnym trafieniem, 20 minut Milika

Piotr Zieliński strzelił czwartego gola w barwach Napoli w spotkaniu 25. kolejki Serie A przeciwko Chievo Weronie. Azzurri wygrali 3:1, choć goście mogli ten mecz zremisować. W 70. minucie na murawie zameldował się Arkadiusz Milik.

Neapolitańczycy zdecydowanie przeważali, byli przy piłce przez 64 procent czasu gry. Mieli o kilka sytuacji bramkowych więcej od przyjezdnych, jednak oddali mało celnych strzałów – skuteczność na poziomie zaledwie 35 procent.

Obaj Polacy pojawili się na boisku z ławki rezerwowych. Zieliński wszedł już w 41. minucie, bowiem kontuzji doznał Brazylijczyk Allan. Zagrał solidnie, dwanaście minut po rozpoczęciu drugiej połowy wpisał się na listę strzelców ładnym strzałem zza pola karnego. W sumie zanotował 38 podań (celność na poziomie 90%) i oddał dwa uderzenia na bramkę.

Na ostatnie 20 minut wpuszczony został Arkadiusz Milik. Były piłkarz Ajaxu wprowadził dużo ożywienia – rozprowadzał grę, odbierał piłki. Był bardzo bliski zdobycia gola pod koniec meczu, po płaskim dośrodkowaniu Jose Callejona wzłuż pola bramkowego minął się minimalnie z piłką.

SSC Napoli – Chievo Werona 3:1
Insigne 31′ (as. Hysaj), Hamsik 38′ (as. Allan), Zieliński 58′ (as. Insigne), Meggiorini 72′ (as. de Guzman)